Motivasyon Zamanı Sıkça Sorulan Sorular

Motivasyon Kulübü, benzer hedeflere sahip üyelerimizin, birbirleriyle daha fazla etkileşim halinde olmasını ve motivasyon desteği sağlamasını amaçlayan özel bir kulüptür. Ayrıca, indirimli alışveriş ve site içerisindeki tüm alanlara erişim imkanı sağladığı için, Motivasyon Zamanı'nın en avantajlı kullanım halini sunar.

Motivasyon Kulübü Üyeliği ve Standart Üyelik arasındaki farkları görebilmek için, Üyelik Karşılaştırma Tablosu'nu inceleyebilirsiniz.

Kulüp Üyeliği için ödemiş olduğunuz ücret, hesabınıza Moti Para olarak yansır ve siz Moti Paralarınızı, Motivasyon Dükkanı'nda dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

Moti Para, Motivasyon Zamanı içerisinde daha kolay ve hızlı alışveriş imkanı sağlayan para birimidir. Hesabınıza yükleyeceğiniz para karşılığında, Moti Para hesabınıza eklenir.

1 TL = 1 Moti Para'dır.

Motivasyon Dükkanı'nda ürün satın alabilmek için, her seferinde kredi kartınızla ödeme yapmanız gerekmez, Moti Paralarınızı kullanarak ödeme işlemini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Motivasyon Kulübü Üyeliğiniz bittiğinde ve yenilenmediğinde, üyeliğiniz, ücretsiz üyelik olan Standart Üyeliğe dönüşür. Hesabınızda bulunan Moti Paralarınızı kaybetmez, Standart Üyeliğiniz süresince, Motivasyon Dükkanı'ndan alışveriş yapabilmek için kullanabilirsiniz.

Motivasyon Kulübü Üyeliğiniz bittiğinde ve yenilenmediğinde, üyeliğiniz, ücretsiz üyelik olan Standart Üyeliğe dönüşür. Satın aldığınız ürünleri, kullanım süreleri içerisinde izlemeye devam edebilirsiniz.

Standart Üyeliğinizi iptal ettiğinizde, hesabınızda bulunan Moti Paralar ve satın aldığınız ürünler de iptal olur. Tekrar sisteme aynı kullanıcı bilgileriyle yeniden kaydolsanız bile, Moti Paralarınıza ve ürünlerinize erişiminiz olmaz. Bu yüzden, hesabınızdaki Moti Paraları tamamen kullanmadan, ücretsiz olan Standart Üyeliğinizi iptal etmemenizi öneririz.

Bu alan, sadece Motivasyon Kulübü Üyeleri'nin erişimine açık bir alandır. Kulüp Üyelerimiz, video bültenler aracılığıyla cevaplanmasını istedikleri tüm sorularını Gözde'ye bu alandan sorabilirler.

Mümkün olduğunca tüm sorular cevaplanmakla birlikte, daha önce cevaplanmamış konulardaki sorulara ve genele hitab eden sorulara öncelik verilmektedir.

Bu alan, sadece Motivasyon Kulübü Üyeleri'nin erişimine açık bir alandır. Her ay sistem tarafından yapılan otomatik çekilişlerle, Kulüp Üyelerimiz içinden bir kişi, Gözde ile 1 ay boyunca (toplamda 4 seans) ücretsiz birebir seans yapma hakkını elde eder.

Online Buluşmalar, tüm üyelerimizin katılımına açıktır. Buluşmalara katılabilmeniz için, en az Standart Üye olmanız ve tüm bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir.

Ortalama olarak ayda 1 defa yapılan Online Buluşmalarda, Motivasyon Kulübü Üyelerimizin soruları anlık olarak cevaplanmakta, ya da belli bir konu ele alınmaktadır.

Tüm Online Buluşmaların tekrar kayıtlarına, Motivasyon Kulübü Üyeleri ücretsiz erişim sağlayabilirler. Standart Üyeler ise, Motivasyon Dükkanı'ndan tekrar kayıtlarını satın alabilirler.

Zaman zaman, sadece Motivasyon Kulübü Üyeleri'ne özel sürpriz Online Buluşmalar da düzenlenmektedir.

Bu alan, sadece Motivasyon Kulübü Üyeleri'nin kullanımına açık bir alandır. Kulüp Üyelerimiz, saat başı, motivasyon artıran bir söz, fotoğraf ya da video link'ini paylaşarak, sitedeki diğer tüm üyelerimize motivasyon kaynağı olabilirler :)

Bu iki üyelik arasındaki farkları, Üyelik Karşılaştırma Tablosu'nda detaylı olarak görebilirsiniz.

Bu alan, tüm üyelerimizin kişisel gelişimleri üzerine farkındalık ve ilerleme sağlayabilecekleri iki etkili egzersizden oluşan, keyifli çalışma alanıdır.

Dilerseniz, gelişiminizi ve size ilham veren şeyleri, diğer üyelerimizle de paylaşabilir, onlara da ilham kaynağı olabilirsiniz.

Hayır, Moti Paralarınızı sadece Motivasyon Dükkanı'nda daha kolay alışveriş yapabilmek için kullanabilirsiniz. Motivasyon Kulübü üyeliği için, kredi kartınızla ödeme yapmanız gerekmektedir.

Yasalara göre, kredi kartı bilgilerinizi sistemimizde kaydedemeyeceğimiz için, üyeliğinizi uzatmak ve üyelik avantajlarınızı korumak için, her ay üyeliğiniz bitiminden önce aylık üyelik ödemesini yapmanız gerekmektedir.

Ancak, aynı hesap için, üyeliğin süresi dolmadan önce birden fazla üyelik satın aldığınızda, üyeliğinizin süresi, satın alma adedi kadar ay olarak uzatılır. Örnek: Satın alınan Motivasyon Kulübü Üyeliği adedi 3 ise, ödemiş olduğunuz üyeliğinizin süresi 3 ay olarak düşünülebilir.

Motivasyon Kulübü Üyeliğiniz, satın aldığınız tarihten itibaren, 30 gün süreyle geçerlidir.

Kulüp Üyeliğinizin süresi bittikten sonra, satın aldığınız ürünleri ya da Moti Paralarınızı, Standart Üyeliğiniz devam ettiği sürece kaybetmezsiniz.

Dilerseniz, tekrar Motivasyon Kulübü Üyesi olabilir, avantajlarından faydalanmaya devam edebilirsiniz.

Zumba Sıkça Sorulan Sorular

Bana göre Zumba, coşku içinde olabilmenin en kolay ve en harika yoludur :) Wikipedia'ya göre ise, 1990'larda dansçı ve koreograf Alberto "Beto" Perez tarafından Kolombiya'da ortaya çıkarılan, Latin esintili bir dans fitness programıdır ve dünya çapındaki en yaygın dans fitness programıdır.

Bana göre Zumba, hayatın genelini daha coşku içinde yaşayabilmek için harika bir araç. Her zaman bahsettiğim gibi, hedeflerimize ulaşabilmek, hayatımızdaki coşkuyu artırdığımızda çok daha kolay olacaktır. Bu yüzden, benim coşku hissetmemi sağlayan dans ve müziği hayatıma Zumba ile dahil etmeye karar verdim. Çünkü Zumba'nın müzikleri ve dans benim enerjimi, coşkumu fazlasıyla artırıyor. Sizin için de bu geçerliyse, denemekte fayda var derim :)

Bunun bir sayısı yok. Bana göre, eğer Zumba'dan zevk alıyorsanız, sizin hayatınızda da benim hayatımda yarattığı olumlu etkiyi yaratıyorsa, her gün ya da mümkün olduğunca fazla, sizi mutlu eden bir şeyi hayatınıza katmanın ne gibi bir sakıncası olabilir ki?

Zumba egzersizlerini yapmaya başlamadan önce, herhangi bir egzersiz programında olduğu gibi, bu sağlığınızın buna uygun olduğundan emin olmanızı, hatta doktorunuza danışmanızı öneririm.

Zumba yapmak için ideal zemin, parke zemindir. Eğer mümkünse, altı özel olan Zumba ayakkabıları giymek gerekir.

Hareketleri rahat yapabilmeniz için, rahat edeceğiniz kıyafetler giymeniz önemlidir.

Yanınızda bir havlu ve bir su bulundurabilirsiniz.

Isınma (ilk şarkı) ve soğuma (son şarkı) hareketlerini yapmak oldukça önemlidir.

Hareketleri yaparken zorlanıyorsanız, özellikle ilk günlerde, aynı hareketleri düşük tempoda yapabilirsiniz.

Zumba yaparken gülümsemeniz, çok daha fazla keyif almanızı sağlayacaktır :)

Yaşam Koçluğu Sıkça Sorulan Sorular

* Herhangi bir konuda hedef belirleme ve hedefe ulaşma süreci,

* Motivasyon, odak, coşku,

* Zaman ve öncelik yönetimi,

* Gelir seviyesini artırma,

* Para ve bütçe alışkanlıkları,

* İş kurma,

* Kariyer ve başarı,

* Kişisel gelişim,

* Mutlu ve pozitif yaşam alışkanlıkları,

* Stres yönetimi,

* Özgüven,

* Basit yaşam alışkanlıkları

* Etkili iletişim ve ilişkiler

* Sağlıklı yaşam alışkanlıkları

Türkiye'de bulunduğum süreler içerisinde, görüşmelerimizi telefonla gerçekleştiriyoruz.

Türkiye dışında bulunduğum sürelerde ise görüşmelerimizi Skype uygulamasıyla internet üzerinden sesli olarak gerçekleştiriyoruz.

Seans süreleri hakkında güncel bilgi almak için, Seans Bilgi Formu'nu doldurarak ya da bilgi@motivasyonzamani.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Evet, seanslara başlamadan önce bir ön görüşme yapıyoruz. Bu görüşmede birbirimizi tanıyıp, birlikte çalışmak isteyip istemediğimize karşılıklı olarak karar veriyoruz.

Her konuda olduğu gibi, yaşam koçluğu çalışmalarının da işe yaraması için, karşılıklı beklentilerimizin benzer olması önemli.

Güncel seans ücretlerimiz hakkında bilgi almak için; Seans Bilgi Formu'nu doldurarak ya da bilgi@motivasyonzamani.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Ödemeler, seanslara başlamadan 1 hafta öncesinde yapılmaktadır.

Çalışmalarımız kişiden kişiye göre farklılık göstermekle birlikte, genel olarak aşağıdaki adımları takip ettiğimizi söyleyebilirim;

* Öncelikle, ne yapmak istediğini, yani heyecan duyduğun hedefleri net olarak belirlemek,

* Şu an bulunduğun nokta ve varmak istediğin nokta arasındaki mesafeyi net olarak belirlemek,

* Hedeflerine ulaşman için, eğlenceli ve kolay bir yol haritası belirlemek,

* Gerektiğinde ev ödevleri vererek, hedeflerine adım adım yaklaşmanı sağlamak,

* Yol boyunca karşılaşılan engelleri karşılıklı olarak değerlendirip, bu engellerin aşılmasına yardım etmek,

* Gerektiğinde, birlikte yepyeni bir rota belirlemek,

* Yol boyunca, odağının, hedeflerin üzerinde olmasına dikkat etmek,

* Gerektiğinde, konuyla ilgili kendi deneyimlerimi veya farklı örnekleri aktarmak,

* Potansiyelini ve gücünü daima sana hatırlatmak,

* Yol boyunca hep yanında olmak ve senin en büyük destekçin olmak.

Evet, çalışmalarımızın iyi sonuç verebilmesi için, bazı şartlarım var;

* Senin adına hiçbir şeyi başaramam. Ama istekli ve kararlıysan, her şeyi birlikte başarabiliriz. Bu yüzden, çalışmalara başlamadan önce, ne kadar kararlı ve istekli olduğun benim için çok önemli.

* Hedeflere ulaşmak, bazı konularda hemen, bazı konularda ise daha uzun sürebilir. Arada geçen süre, tamamen senin bu konudaki değişim hızınla ilgili. Bu yüzden çalışmalarımız için en az 3 ay ayırmanı tavsiye ederim.

* Çalışmalarımızı hayatında önceliğin haline getirmeni ve bir sonraki seansımıza kadar ev ödevlerin konusunda bir aksiyon almış olmanı bekleyeceğim.

* Acil bir durum olmadıkça her hafta aynı gün ve saatte seanslarımızı nerede olursak olalım gerçekleştirebiliriz. Seanslara sadık kalmak, hedeflere sadık kalmak kadar önemli. Ben 4 yıl boyunca, kendi yaşam koçlarımla hiçbir seansı ertelemedim.

* Her bir seansa hazırlıklı gelmen (yani hafta boyunca takıldığın noktalarda notlar almış olarak) seanslarımızdan alacağımız verimi artıracaktır.

* Görüşmelerimizi sessiz ve konsantre olabileceğin bir ortamda gerçekleştirirsen ikimiz de daha iyi odaklanabiliriz.

* Bana göre dürüstlük, başarının kalıcı olması için çok önemlidir. Bu yüzden karşılıklı olarak güven ve dürüstlüğe dayalı bir çalışma, daha iyi sonuçlar almamızı sağlayacaktır.

* Çalışmalarımızdan karşılıklı keyif aldığımız sürece enerjimiz yüksek, hayal gücümüz çok daha geniş olacaktır :)

* Hayatında bir değişim yaşamak isteyenlere,

* Heyecan duyacağı hedefler belirlemek isteyenlere,

* Hayallerini gerçekleştirmek isteyenlere,

* Belli bir konuda hep aynı sorunla karşılaşıp, konuya farklı bir bakış açısı geliştirmek isteyenlere,

* Hiçbir sorunu olmayıp, kendini geliştirmek isteyenlere,

* Hayatı daha coşkulu ve keyifli yaşamak isteyenlere,

* Daha basit yaşam alışkanlıkları geliştirmek isteyenlere,

* Eleştirmeden dinleyen, kendi gücünü hatırlatan, başarılarını kutlayan, yol boyunca elinden tutan bir destek almak isteyenlere uygundur :)

Eğer seansa gecikme, öğrenciden kaynaklıysa, gecikilen süre, o günkü seans süresinden kısalır. Yani, seansımız her zamanki süresinde sona erer.

Eğer Gözde'den kaynaklıysa, gecikilen süre, o günkü seans süresine ya da başka bir günkü seans süresine eklenir.

Seans erteleme öğrenciden kaynaklıysa, 24 saat öncesinden bilgi verilmesi gerekir. Aksi durumda o günkü seans, gerçekleşmiş sayılır.

Seans erteleme Gözde'den kaynaklıysa, 24 saat öncesine kadar bilgi vermeden ertelenen durumlarda, ertelenmiş seans tekrarlanır ve 1 seans hediye olarak eklenir.

Yapılmamış seansın tekrarı için, iki tarafın ortak kararıyla bir sonraki seansa kadar bir gün belirlenir.

Hediye olarak eklenen seans için, iki tarafın ortak kararıyla, aylık seans paketinin bitimine kadar ortak bir gün belirlenir.

Ertelemenin ertelemesi gerektiğinde; erteleme talebi öğrenciden kaynaklıysa, seans hakkını kaybeder.

Gözde'den kaynaklıysa, 1 seans daha hediye olarak eklenir.

6 aylık bir çalışma süresi içerisinde en fazla 3 kere erteleme izni verilir. Ertelemeler öğrenciden kaynaklıysa, 3'ü aşan durumlarda, ertelenen seanslar gerçekleşmiş olarak kabul edilir.

Ertelemeler Gözde'den kaynaklıysa, 3'ü aşan durumlarda, ertelenen seans başına 1 seans hediye olarak eklerim.

Seansların iptal talebi öğrenciden kaynaklıysa, aylık seans paketi ödemelerinin para iadesi yapılmamaktadır.

Herhangi bir nedenle, geriye kalan seansların iptali talebi Gözde'den kaynaklıysa; yapılmamış seansların ücretleri geri ödenir ve seanslara devam edilmez.

Bağlantı sorunu öğrenciden kaynaklıysa, seans hakkını kaybeder, o günkü seans gerçekleşmiş sayılır.

Bağlantı sorunu Gözde'den kaynaklıysa, seans tekrarlanır (aynı gün içinde ya da bir sonraki seansa kadar başka bir gün içinde)

Eğer seanslarınıza kesintisiz devam etmek istiyorsanız, aylık seans paketi yenilenmesini, en geç son seansın bittiği gün yapmanız gerekir.

(yani, bir sonraki seans başlangıcından en geç 1 hafta önce)

Her hafta aynı gün ve saatte gerçekleşen seanslarımızı başka bir güne/saate alma talepleri, en az 1 hafta önce bildirilmelidir.

Öğrenciden kaynaklı taleplerde, ortak bir gün/saat belirlenememesi durumunda, seanslar, önceden kararlaştırılmış gün ve saatte devam eder.

Gözde'den kaynaklı taleplerde, ortak bir gün/saat belirlenememesi durumunda, seanslar, önceden kararlaştırılmış gün ve saatte devam eder. Ya da para iadesi yapılarak geriye kalan seanslar iptal edilir.

Daha farklı sorularınız varsa, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Motivasyon Zamanı Teknik Destek: destek@motivasyonzamani.com

Çalışmalarımızla ilgili bilgiler için: bilgi@motivasyonzamani.com